Trudno zbagatelizować wpływ promieni słonecznych na naszą skórę – są bezpośrednią przyczyną jej przesuszenia, a tym samym przyśpieszają zachodzenie procesów starzenia się skóry. Skóra odwodniona matowieje, łuszczy się, dlatego planując słoneczną kąpiel warto zainwestować w krem z filtrem, który pozwoli nabrać delikatnej opalenizny, ale uchroni skórę przed szkodliwością słońca.

inteligentne kosmetyki

Inteligentne kosmetyki wiedzą gdzie mają zadziałać i w jakiej dawce, nano- przekaźniki w nich zawarte wnikają w głębokie warstwy skóry, gdzie są uwalniane, dzięki czemu działają z większą mocą. Wchłanialność jest lepsza, zatem efekty lepsze – inteligentne kosmetyki poprzez zaawansowaną metodę działania lepiej odżywiają skórę, poprawiają jej kondycję, a tym samym mogą spowalniać skutki starzenia, w tym przede wszystkim znienawidzone przez nas zmarszczki.

nieprzypadkowy skład kosmetyków

W jakościowych kosmetykach skład komponowany jest w taki sposób by wchłanialność dobroczynnych substancji była możliwie jak najwyższa, dlatego m.in witaminę C zestawia się z witaminą E, będącą jej naturalnym przeciwutleniaczem. W warunkach domowych stworzenie maseczki lub serum jest wykonalne, ale nie pozwala na skondensowanie w nich tej samej ilości zbawiennych dla skóry składników, które kumulują się w stworzonych przez specjalistów produktach. Przeciętny Kowalski zresztą, ma dość blade pojęcie, na temat tego czym dopieścić swoją skórę – kosmetolodzy wiedzą to natomiast bardzo dobrze.
Naturalne, powszechnie dostępne składniki jak np. ogórek, rumianek, mięta, oliwa czy mleko mogą wspaniale wpłynąć na kondycję cery, olejek różany stosowany regularnie wyraźnie wygładzi nasze zmarszczki, nie wszystkie jednak zbawienne substancje są dla nas w zasięgu ręki – skoncentrowane preparaty witaminowe, kwas hialuronowy, czy ceramidy mają udowodnione skuteczne działanie, a znajdziemy je tylko w profesjonalnych kosmetykach.

kosmetyki na miarę

Wybieraj kosmetyki dostosowane do naturalnych predyspozycji twojej skóry – zastanów się jakich problemów ci nastręcza, czy walczysz z przebarwieniami, trądzikiem, z jej łuszczeniem czy może sen z powiek spędzają ci zmarszczki. Dobrze dobrany kosmetyk pięknie wpłynie na kondycję twojej cery, a ten źle dobrany może spotęgować istniejące już problemy. Zwróć uwagę na często bagatelizowane pH skóry, ono powinno być drogowskazem, jakich kosmetyków powinnaś używać.

Dzisiejsze technologie pozwalają na tworzenie wysoko wyspecjalizowanych preparatów służących skórze w różnym wieku, o różnych predyspozycjach, jak również działających na konkretne części twarzy. Zaniedbana cera szybciej się starzeje, ta której poświęcimy nieco uwagi na co dzień odwdzięczy nam się pięknym wyglądem. Wpływ czynników zewnętrznych na kondycję naszej skóry jest niewątpliwy, zmarszczki są jednym ze skutków tego oddziaływania. Żyjemy w czasach, w których natura nie daje już rady zadbać o nas bez wsparcia, sama ubożeje i opada z sił, dlatego powinnyśmy się wspierać stosując profesjonalne kosmetyki, wówczas mamy szansę dłużej utrzymać zdrowy i młody wygląd naszej cery.