Twarz możesz modelować różnymi kosmetykami. Przyda się do tego: puder brązujący, róż do policzków, rozświetlacz, a także dwa odcienie podkładu. Przed przystąpieniem do wykonywania make-upu pamiętaj o nawilżeniu cery kremem.

Jak korygować twarz pudrem brązującym?

Najprościej jest skorygować mankamenty twarzy za pomocą pudru brązującego. Kosmetyk nie powinien być zbyt ciemny, by efekt był naturalny. Do modelowania twarzy wybierz matowy puder w kompakcie Ingrid.

Nanieś kosmetyk na pędzel, nadmiar strzepnij i zdecydowanymi ruchami omieć: skronie, czoło u nasady włosów, miejsca poniżej kości policzkowych, a także linie żuchwy. Taki makijaż pasuje każdej dziewczynie. Dzięki niemu twarz nabierze regularniejszych rysów, a kości policzkowe uwydatnią się. Jeżeli na policzki naniesiesz róż np. róż do policzków (Butterfly), Twoja cera będzie wyglądała świeżo i dziewczęco. Podobny make-up stosuje wiele gwiazd m.in. Kim Kardashian, która słynie z idealnie wymodelowanej twarzy.

Jak modelować twarz podkładem?

Jeżeli chcesz wyszczuplić swoją twarz, potrzebne będą do tego dwa odcienie podkładu – jeden idealnie dopasowany do Twojej cery, a drugi odrobinę ciemniejszy. Zacznij od wklepania w cerę podkładu w kolorze twojej skóry. Następnie ciemniejszy podkład nanieś na obszar twarzy od skroni do żuchwy, w ten sposób uzyskasz efekt wysmuklenia twarzy. Pamiętaj o dokładnym roztarciu podkładów, aby nie było widocznej granicy pomiędzy nimi. Na koniec delikatnie omieć twarz pudrem. Jeśli masz cerę suchą, może to być puder rozświetlający np. puder w kulkach Ideal Glow Celebration Pearl (Ingrid). Przy cerze tłustej użyj pudru transparentnego, który wchłania nadmiar sebum.

Jak korygować twarz rozświetlaczem?

Rozświetlacz to wspaniały kosmetyk, który może zdziałać cuda. Do wyboru masz kosmetyki rozświetlające w kremie, w sztyfcie, kredce, a także w postaci pudru.

Idealny nosek: Jeżeli nie jesteś zadowolona z kształtu swojego nosa, zadbaj o to, by cała twarz była rozświetlona, natomiast nos matowy. Dzięki temu przyciągniesz uwagę promienną cerą, a odwrócisz ją od nosa. Jeżeli chcesz go wysmuklić, ciemniejszy podkład nanieś na skrzydełka nosa i jego boki. Na grzbiet nosa nałóż odrobinę rozświetlacza.

Większe usta: Pomaluj rozświetlaczem łuk kupidyna – wgłębienie w górnej wardze. Dzięki temu usta będą wydawały się większe.

Ładniejsze oczy: Nanieś rozświetlacz pod łuki brwiowe, a brwi optycznie podniosą się. Jeśli muśniesz nim wewnętrzne kąciki oczu, Twoje spojrzenie będzie miało blask. W takich zabiegach doskonale wsprawdza się puder w kulkach Ideal Glow Celebration Pearl (Ingrid).