Tonizuj i nawilżaj. Tonik o właściwościach odświeżających, tonizujących i nawilżających wyrównuje PH skóry, co pomaga regulować wydzielanie sebum i uniknąć rozwoju bakterii odpowiedzialnych za powstawanie zmian skórnych. Narażona na przegrzanie cera jest wyjątkowo spragniona nawilżenia. W upalne dni sprawdzą się nawilżające kremy marki Skin UP zawierające m.in. kwas hialuronowy.

W ciągu dnia odświeżaj cerę wodą termalną. Należy spryskać twarz, chwilę odczekać, a następnie wytrzeć ją chusteczką. Nie zostawiaj jej do wyschnięcia, bo wbrew pozorom sprzyja to jej wysuszaniu – może powodować odparowywanie wody z porów skóry.

Filtry UV! Nigdy o nich nie zapominaj, nawet gdy za oknem jest pochmurnie. Unikniesz przyspieszającej starzenie skóry opalenizny oraz nieestetycznych przebarwień.

Makijaż:

W makijażu kieruj się zasadą: „im mniej tym lepiej”. Ciężki make-up w upalne dni będzie spływał z twarzy i zatykał pory skóry. Poza tym nie prezentuje się on świeżo. Wybierz lekki podkład Mineral Silk INGRID i utrwal go lekkim pudrem sypkim.

Zaopatrz się w bazę pod cienie INGRID HD Beauty Innovation albo zastosuj zwykłą bazę pod makijaż na powieki lub kremowy cień – to produkty, które przeciwdziałają odbijaniu się cieni na powiekach i przedłużają ich trwałość. Na bazę nałóż cień matowy lub satynowy, bo wyglądają one elegancko przez cały dzień By wykonać trwałą kreskę na powiece użyj miękkiej kredki, a następnie cienkim pędzelkiem zaaplikuj ciemny cień do powiek.
Wodoodporny tusz to prawdziwy sprzymierzeniec w upalne dni. Dzięki niemu nawet w największym skwarze czy na basenie makijaż pozostanie na swoim miejscu, a Twoje oczy nie będą rozmazane.
Na policzki nałóż delikatny, świetlisty róż – kremowy lub wypiekany, ewentualnie połyskujący brązer, który powoduje, że skóra wygląda, jak muśnięta słońcem.