Jeszcze do niedawna ktoś taki jak trener personalny czy też instruktor fitness był w naszym kraju rzadkością, egzotyką. Ale wraz z upływem czasu tego typu usługi zyskały rzeszę klientów. Jakie są korzyści takiego rozwiązania?

Zalet takie rozwiązanie ma sporo. Przede wszystkim instruktor fitness zapewnia w pełni indywidualny plan treningu. Zależnie od tego, czy główną naszą intencją jest pozbycie się kilku kilogramów, czy raczej stawiamy na ogólna sprawność i gibkość, czy chcemy po prostu nabrać wigoru i świeżości, dotlenić organizm, instruktor dobierze dla nas odpowiedni zestaw ćwiczeń. Mało tego, dzięki trenerowi i jego doświadczeniu, urozmaicony plan ćwiczeń, ilość i odpowiedni ich układ sprawi, że trening nie będzie nudną dłużyzną, ale ekscytującą grą.

Niezmiernie istotne jest również technika i właściwy rozkład ćwiczeń. Nieumiejętne i źle przeprowadzone ćwiczenia bowiem nie tylko mogą prowadzić do szybkiego wymęczenia organizmu, ale i często niestety do fizycznych urazów, przeciążeń i w efekcie do kontuzji. Dobrze przeszkolony instruktor uczuli nauczy nas poprawnych nawyków ruchowych, zapewni nam pełną skuteczność treningu, a także poczucie bezpieczeństwa. Nie musimy wówczas zaprzątać sobie głowę technicznymi niuansami, spędzaniem godzin w internecie na poszukiwaniach dobrych i sprawdzonych ćwiczeń dostosowanych dodatkowo do naszych celów i możliwości.

Znając siebie, wiemy często jak trudno wykrzesać w sobie energię do ćwiczeń, oraz motywacje do regularnego i intensywnego treningu. Doświadczony trener personalny wie, jak podejść do każdego klienta, zna metody skutecznej motywacji, potrafi świetnie zachęcić do treningu.

Kolejną rzeczą w przypadku dobrego treningu, ale również w codziennym życiu, co wpływa nie tylko na naszą kondycję, ale i samopoczucie, jest dieta. Instruktor fitness i tutaj zaoferuje nam pomoc w ułożeniu zbilansowanej i pełnowartościowej diety – dostosowanej do podejmowanego przez nas wysiłku, w ten sposób by nasz organizm nie tylko miał odpowiedni zasób sił, ale również potrafił się prędko zregenerować po treningu.

Jak widzimy, dobry trener personalny, to nie tylko fanaberia i efekt mody, ale przede wszystkim wyraźne korzyści. Więc jeśli chcemy profesjonalnie podejść do naszej kondycji i zdrowia, warto zainwestować w niego określone środki. Na pewno organizm to nam wynagrodzi w postaci ogromu energii i dobrego samopoczucia.