Jeżeli uwielbiasz grać w piłkę nożną, powinieneś się zastanowić dobrze nie tylko nad kupnem kompletu piłkarskiego, odpowiednich skarpetek czy butów sportowych, ale i ochraniaczy na golenie. Dlaczego odgrywają one tak ważną rolę? Przede wszystkim, to właśnie dzięki nim możemy uniknąć nie tylko brzydkich siniaków na nogach, zadrapań, skaleczeń, ale także pęknięcia kości, o co nietrudno, zwłaszcza gdy gramy w ataku, a przeciwnik gra nieczysto. A, więc tak naprawdę ich zakup wydaje się koniecznością, gdyż stanowią dla nóg rewelacyjne zabezpieczenie, a przecież nasze zdrowie jest chyba dla nas najważniejsze.

W pierwszej kolejności trzeba powiedzieć o tym, że ich kupno wiąże się nakładem niewielkich środków pieniężnych. Otóż, najtańsze ochraniacze (plastikowe) możemy nabyć już za kilkanaście złotych, chociaż o wiele bardziej skuteczne są markowe ochraniacze (Nike, Adidas, Puma, Umbro, Joma), których cena z reguły nie przekracza kilkudziesięciu złotych. A, co najważniejsze pozwalają na unikniecie kontuzji kostki, która jest bardzo bolesna. Warto podkreślić to, że elastyczne produkty w zestawianiu ze skarpetą amortyzują uderzenie, dlatego jego skutki są mniej odczuwalne. Nie zapominamy także po tym, że niewątpliwym atutem firmowych ochraniaczy jest ich odporność na pęknięcia, z którymi mamy czasami do czynienia w przypadku plastikowych zabezpieczeń na golenie. Oprócz ochraniaczy sklepy sportowe oferują także całą gamę piłkarskiego obuwia sportowego.

Poza tym, ochraniacze na nogi znanych producentów na zewnątrz pokryte są sztucznym tworzywem, a od wewnątrz miękką pianką. Oprócz tego, są one przewiewne, dzięki temu nogi się w nich nie pocą, co jest niesamowicie ważne podczas intensywnego treningu. Ponadto, niektóre fasony posiadają również dodatkowy ochraniacz na kostkę. Należy powiedzieć też o tym, że zwykle mocowane są na łydce, dzięki czemu można je idealnie dopasować do nogi, co gwarantuje ogromny komfort podczas gry na boisku. Kolejną zaletą ochraniaczy jest ich bogata kolorystyka, ale do najmodniejszych odcieni zaliczymy bezwzględnie czerń oraz na czasie jest srebrny, biało-niebieski, czarno-biały kolor.

Aby ochraniacze piłkarskie właściwie spełniały swoją funkcję, muszą być przylegać do nogi, w związku z czym nie kupujemy ich na oko, tylko należy je przymierzyć w sklepie sportowym, najlepiej kilka egzemplarzy, by wybrać spośród wielu propozycji, te, które są najlepsze. Na witrynach sklepowych możemy odnaleźć zasadniczo trzy rozmiarówki S (150-160 cm wzrostu), M (160-170 cm wzrostu) i L(170-180 cm wzrostu). Oczywiście, dla dzieci i młodzieży jest także dostępny mniejszy rozmiar XS (140-150 cm wzrostu), a dla zawodników bardzo wysokich będzie pasować rozmiar XL.

A, więc każdy piłkarz, który poważnie traktuje swoją przygodę z piłką nożną, powinien się zaopatrzyć w ochraniacze na golenie, które pozwolą mu uniknąć groźnych urazów nóg.