Przed dylematem czy postawić na atrakcyjny wygląd buta czy na wygodę stawała na pewno wiele razy każda z pań. Wiadomo, że latem noga szybciej się męczy. Natomiast zwykle spędzamy też wtedy aktywniej czas, czyli więcej chodzimy. Z drugiej strony do krótkich spódniczek najlepiej wyglądają buty na wysokich obcasach. Co robić!?

Wyjścia są trzy. Można zdecydować się na jedną z opcji i kupić letnie buty, które są albo modne albo wygodne. Innym, raczej lepszym rozwiązaniem, jest poszukanie butów które spełniają oba te kryteria. Ostatnia opcja to postawienie w szafie zarówno wysokich szpilek, jak i klapków. Zaletą wszelkiego rodzaju klapków i japonek jest to, że można je po prostu zabierać do torby i w krytycznym momencie wymieniać obuwie. Skoro już mowa o wygodnych butach na pewno można wymienić tutaj sandały. Są to chyba najbardziej uniwersalne buty na lato. Noszą je kobiety, mężczyźni, młodzież i dzieci. Obecnie można znaleźć przeróżne fasony i kolory tych butów. Tego lata bardzo modne będą rzymianki. Są to sandały na płaskiej podeszwie, zrobione z cienkich paseczków sięgających do kostki. Na pewno można w nich sporo chodzić i nie martwić się o to, że nogi będą zbyt zmęczone. Poza tym buty te są lekkie i przewiewne, co jest bardzo istotne w upalne dni. Na ten rodzaj sandałów postawią z pewnością głównie panie. Natomiast jeśli będą miały ochotę na jakąś odmianę prawdopodobnie wymienią rzymianki na sandałki na szpilce.

Dobrą informacją dla zwolenniczek wysokich obcasów jest to, że zdecydowanym hitem tego lata będą czółenka na szpilce. Najlepiej, żeby były one w jakichś żywych barwach w jednym kolorze lub we wzory. Czółenka mogą być bardzo różnorodne. Jedne mają noski do szpica, inne zaokrąglone. Można też wybrać typowo letnie buty, które odsłaniają palce. Odsłonięta może być też pięta. Wysokie szpilki będą na pewno w modzie, jednak panie które nie lubią aż takich wyzwań będą mogły kupić czółenka na niższym obcasie czy kaczuszce. A żeby całkowicie pogodzić elegancję i wygodę najlepiej wybrać baleriny. Oprócz wielu propozycji tego typu bucików zrobionych z materiału można kupić obuwie skórzane. Baleriny często są dodatkowo ozdabiane kokardkami, ćwiekami, frędzelkami czy marszczeniami. Nawet jeśli chodzi się w nich cały dzień stopy w ogóle nie są zmęczone. To również bardzo dobra propozycja dla młodych dziewcząt, które nawet jeszcze nie myślą o szpilkach czy wysokich obcasach. Nowością są baleriny z paskiem wokół kostki. Jest to element ozdobny, gdyż buty te dobrze trzymają się na nodze. Pasek może być także ozdobiony koralikami czy frędzelkami.