Zima to okres, w którym nasza skóra nastawiona jest na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Zimno przyczynia się do wysuszenia i odbarwień, a przy złej pielęgnacji nasza skóra może trwale ucierpieć. Dlatego jeżeli chcesz odpowiednio zadbać o skórę w zimę, to musisz stosować tych kilka najważniejszych zasad pielęgnacji.  

Pielęgnacja skóry zimą – nawilżenie i ochrona 

Czy wiesz, że zimno odczuwamy bardziej niż ciepło? Dzieje się tak, ponieważ na centymetrze kwadratowym skóry posiadamy więcej receptorów zimna, niż ciepła. Dlatego też zatrzymanie ciepła zimą poprzez ubrania nie jest prostym zadaniem. Jednak podejmujemy ten wysiłek i zabezpieczamy swoje ciało przed wyziębieniem. I tak samo powinniśmy robić ze skórą, która wymaga dodatkowej ochrony w sezonie zimowym. Musimy z resztą przyznać, że nie ma nic gorszego, niż spękana i przesuszona skóra. Z tego względu podstawą zimowej pielęgnacji powinien być dobry krem. Ale nie nawilżający, za to natłuszczający. Kremy o wodnistej konsystencji na zimnie zamarzają. W efekcie nie chronią naszej skóry, wręcz przyczyniają się do zwiększenia przesuszenia. 

Zimą warto postawić na kosmetyki, które utrzymują wodę w skórze. Co powinno znaleźć się w składzie? Świetnie sprawdzą się takie substancje jak kwas hialuronowy, kwasy tłuszczowe, gliceryna i ceramidy. Warto wybrać kosmetyk uzupełniony o składniki łagodzące podrażnienia. Może to być wyciąg z rumianku, aloes, czy owies. Trzecim składnikiem natomiast powinna być substancja mająca właściwości antyoksydacyjne, np. witamina E, wyciąg z zielonej herbaty, czy olej arganowy. Pamiętaj, żeby dobrać kosmetyk do rodzaju cery . Szeroki wybór kosmetyków naturalnych do każdego typu skóry znajdziesz na https://ultrabeauty.pl/

Nie tylko twarz 

Mimo że to twarz jest głównie wystawiona na zimno, to nie tylko o nią musimy zadbać. Pamiętaj, żeby zimną pielęgnować całe ciało. Nawilżaj je po każdej kąpieli i regularnie stosuj peelingi złuszczające, które pozbędą się martwego naskórka. Co więcej, warto także peelingować usta. Dzięki temu staną się one jędrne i odżywione. Pamiętaj jednak, żeby po skończonej pielęgnacji zabezpieczyć je pomadką ochronną lub maścią z witaminą A. 

Oprócz twarzy, na zimno wystawione są także dłonie. O nie również musimy szczególnie zadbać. Zimą warto stosować krem ochronny do dłoni po każdym myciu rąk. W ten sposób zabezpieczymy skórę dłoni, która jest delikatna i podatna na zimno. Warto wiedzieć, że długotrwałe wystawienie skóry na zimno może skutkować odparzeniami i stałymi zmianami skórnymi.