Klasycznym dodatkiem do eleganckich spodni i koszuli jest pasek do spodni. Nawet, jeśli nie jest nam on potrzebny ze względów praktycznych, ponieważ spodnie są idealnie dopasowane, to wciąż pełni ważną rolę dekoracyjną. Nie każdy jednak lubi nosić paski – dla niektórych są one niekomfortowe. Czasami też po prostu można być nimi znudzonym i chcieć wypróbować coś innego.

W takich sytuacjach warto zastanowić się nad zakupieniem szelek do spodni, jeśli takowych się jeszcze nie posiada. Wbrew pozorom mają one bardzo szerokie zastosowanie, a do tego posiadają wiele zalet, które sprawiają, że nie może ich zabraknąć w żadnej męskiej szafie.

Szelki do garnituru lub smokingu doskonale zastąpią pasek

Eleganckie szelki w stonowanych kolorach będą doskonale uzupełniać garnitur czy smoking, zwłaszcza w przypadku, gdy decydujemy się na strój trzyczęściowy, a więc z kamizelką. Można również nosić je jedynie z wizytowymi spodniami i koszulą, a bez marynarki. To bardzo komfortowe rozwiązanie, które nie wpija się w ciało, a jednocześnie jest to skuteczna alternatywa dla paska. Każde szelki mają pewien zakres regulacji, a więc można swobodnie dostosowywać ich długość do swojego wzrostu oraz preferencji.

Dostępne są zarówno modele standardowe, jak i szelki szerokie oraz wąskie. Z łatwością można więc dopasować je do okazji, a także do reszty stroju. Niekiedy są od razu sprzedawane w komplecie z muchą o takiej samej barwie i fakturze, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby na przykład sparować ze sobą muchę i szelki w kontrastujących kolorach. Wiele zależy od tego, gdzie się wybieramy, a także, w jakich barwach będzie reszta naszego stroju (kamizelka, marynarka, spodnie).

Szelki sprawdzą się również przy innych okazjach

Warto wskazać, że obecnie z łatwością można zakupić nie tylko szelki w stonowanych kolorach (czarne, szare, brązowe czy beżowe), ale też modele bardziej rzucające się w oczy. Mowa tutaj zarówno o szelkach jednokolorowych (choćby czerwonych czy różowych), jak i we wzory różnego rodzaju. W związku z tym te akcesoria nadają się nie tylko na poważne okazje, takie jak śluby czy eleganckie przyjęcia, ale także można z powodzeniem założyć je przy mniej zobowiązujących okazjach.

Koszula, zabawne szelki i muszka do pary – taki strój spotykany jest coraz częściej na wszelkiej maści domówkach czy nawet imprezach w klubach. Warto mieć więc w swojej szafie, obok klasycznych czarnych czy brązowych szelek, także model bardziej unikatowy. Z pewnością nadarzy się niejedna okazja, podczas której będzie można je założyć i stać się gwiazdą imprezy.