Utrzymanie ciała w idealnej i atrakcyjnej dla nas formie wymaga wielu wyrzeczeń, ciągłości ćwiczeń i odpowiednio dobranej oraz zbilansowanej diety. Zdrowe i dobrane pod kaloryczne zapotrzebowanie organizmu posiłki stanowią klucz w utracie kilogramów – zwłaszcza z brzucha.

Czasami jednak nawet wzorowe trzymanie się diety i regularne podejmowanie aktywności fizycznej nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Jeśli od wielu miesięcy bezskutecznie próbujesz zrzucić zbędne kilogramy z brzucha, ud lub ramion to warto rozważyć wprowadzenie alternatyw. Lipoliza iniekcyjna sprawdzi się w tej kwestii idealnie, ponieważ skupia się na walce z najbardziej opornym tłuszczem.

Czym dokładnie jest lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna to skuteczny zabieg, którego celem jest pozbycie się opornej tkanki tłuszczowej z trudnych do schudnięcia partii ciała (tj. brzucha, ud, pleców, ramion, a także okolic kolan, a nawet podwójnego podbródka). 

Do zabiegu wykorzystuje się bardzo cieniutką igłę, którą zostaje wstrzyknięta bezpieczna, a zarazem bezlitosna dla opornego tłuszczu substancja, która powoduje hydrolizę trójglicerydów. Warto tu wiedzieć, że to właśnie te związki przyczyniają się do problemów z pożądaną utratą wagi i stanowią aż 95% zgromadzonego tłuszczu. Wstrzyknięty preparat doprowadza do celowego i kontrolowanego stanu zapalnego tkanki tłuszczowej, który uwalnia trójglicerydy i przyczynia się do powstania kwasów tłuszczowych oraz glicerolu. Rozłożone w trakcie tego procesu tłuszcze trafiają do krwioobiegu, skąd część z nich trafia do innych tkanek, które zamieniają je na źródło energii. Natomiast pozostała część trafia do wątroby, która w efekcie metabolizowania wydala je z organizmu.

Warto przy tym wiedzieć, że cały ten proces trwa kilka tygodni. W zależności od organizmu może wynosić od 4 do nawet 8 tygodni. Po tym czasie można ocenić efekty zabiegu i w razie konieczności go powtórzyć.

Gdzie warto wykonać zabieg?

Wirtualna Klinika to jedno ze sprawdzonych przez nas miejsc, w którym możesz wykonać bezpiecznie i w pełni profesjonalnie zabieg lipolizy iniekcyjnej. Miejsce to zasługuje na szczególną uwagę ponieważ wyróżnia je obecność w pełni wykwalifikowanych ekspertów, którzy mają za sobą wiele lat doświadczenia i jeszcze więcej profesjonalnie wykonanych zabiegów. Na sukces i bezpieczeństwo wpływa także nowoczesny i niezawodny sprzęt, a także preparaty najwyższej jakości.

Wszystko to sprawia, że zabieg lipolizy iniekcyjnej i każda inna metoda zwalczająca oporny tłuszcz jest skuteczna i w pełni bezpieczna. Jeśli jednak istnieją przeciwwskazania, które wykluczają Cię z możliwości wykonania zabiegu – to z pewnością zostaniesz o tym uczciwie poinformowana. Wszystko to dlatego, że w Wirtualnej Klinice zależy na Twoim zdrowiu oraz zadowoleniu.