Mężczyźni nie potrzebują i nie zwracają uwagi na swój wygląd. Zakup kosmetyków nie wiąże się w ich przypadku z dużymi wydatkami. Jednak niektóre kosmetyki przez nich używane kupowane są systematycznie co jakiś czas. Każdy mężczyzna ma zarost, który prawie codziennie musi golić. Nie tylko kupuje potrzebną maszynkę do golenia, ale również kosmetyki, które są niezbędne przy wykonaniu tej czynności.

Przed ogoleniem się każdy mężczyzna nakłada na zarost żel, lub piankę do golenia. Służy ona i przeznaczona jest po to by nie podrażnić sobie skóry przy goleniu, które wykonywane jest bardzo często. Po ogoleniu się należy twarz przetrzeć płynem po goleniu. Kremy po goleniu, czy też żele są dostępne w prawie każdym sklepie. Są one zapachowe i przeznaczone także do różnego rodzaju skóry podobnie jak preparaty, których mężczyzna używa zanim się ogoli. Pianka do golenia może być przeznaczona dla grubego, twardego zarostu, lub miękkiego.

Wybór kosmetyków przeznaczonych dla mężczyzn jest ogromny. Nie tylko różnią się one składem, ale również ceną, ponieważ produkowane są one przez różne firmy, które także wprowadziły do sklepów sztyfty pod pachy, czy dezodoranty dla mężczyzn, które maja odpowiednie zapachy.

Mężczyźni także używają wody perfumowanej, która jest o wiele tańsza niż oryginalny perfum, w skład którego wchodzi więcej naturalnych olejków. Kosmetyki dla mężczyzn nie są tak drogie, jak te przeznaczone dla kobiet. Na rynku i na sklepowych półkach możemy znaleźć również kremy przeciwzmarszczkowe przeznaczone tylko i wyłącznie dla panów, jak również inne kremy, które nakładane są na skórę mężczyzn. Do kosmetyków również często używanych przez mężczyzn zaliczyć możemy żele pod prysznic, czy mydła, które mają zapach przeznaczony dla panów. Wybór mydeł i innych kosmetyków do kąpieli jest ogromny. Nie tylko różnią się one zapachami, ale także wielkością, opakowaniem i ceną. Mężczyźni nie używają dużo kosmetyków, ale za to mają swoje ulubione, które zawsze muszą znajdować się w łazience, czy w szafce z kosmetykami.