1. Wybierz odpowiedni dla siebie produkt. Kosmetyk do demakijażu powinien być dostosowany do potrzeb Twojej skóry. W zależności od jej rodzaju wybierz płyn, piankę, żel lub olejek do zmywania twarzy. Najbardziej uniwersalny będzie olejek, który sprawdzi się zarówno przy cerze suchej, jak i tłustej. Nie przesuszy, a łagodnie usunie wszelkie zanieczyszczenia, nawet sebum. Pamiętaj, że tłuszcz usuwa tłuszcz, dlatego nie obawiaj się, że zatka on pory skóry tłustej czy łojotokowej. W drugim etapie pomoże Ci płyn micelarny, którego zadaniem jest delikatne oczyszczanie bez naruszania warstwy lipidowej. Takim nawilżającym produktem do demakijażu jest intensywnie ujędrniający płyn micelarny od Prestige Cosmetics. Taki oczyszczacz może być jednak niewystarczający w przypadku makijażu wodoodpornego. Wówczas będziesz potrzebować płynu dwufazowego, który dokładnie usunie trwalszy make-up.
2. Delikatnie wokół oczu. W demakijażu oczu oprócz samego kosmetyku, który powinien być delikatny i skuteczny, liczy się technika zmywania. Skóra wokół oczu jest wyjątkowo cienka i nie zawiera praktycznie tkanki tłuszczowej, dlatego bardziej narażona jest na procesy starzenia się. Należy obchodzić się z nią wyjątkowo łagodnie, a jednocześnie dokładnie ją oczyszczać. Nigdy nie trzyj i nie rozciągaj skóry pod oczami. Do demakijażu używaj wacików kosmetycznych nasączonych odpowiednim produktem oczyszczającym, jak olejek czy płyn micelarny. Przyłóż waciki do oczu i przytrzymaj, by makijaż się rozpuścił. Następnie kierując się od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego albo z góry na dół usuń zanieczyszczenia. Oczyszczaj dopóki kolejny wacik nie będzie czysty.
3. Myj okrężnymi ruchami. Oczyszczanie twarzy nie jest skomplikowanym procesem. Jednak wiele osób wykonuje to zbyt mocno ją pocierając, co może powodować podrażnienia. Nawet skóra, która wydaje się być odporna na takie zabiegi, wymaga przede wszystkim precyzyjnego, a nie gwałtownego demakijażu. Dlatego myj twarz okrężnymi, masującymi ruchami – od jej środka, ku górze i zewnętrznym krawędziom, delikatnie schodząc w dół, zahaczając o żuchwę i szyję. W ten sposób najlepiej usuniesz wszelkie zabrudzenia i makijaż, nie narażając jej na zaczerwienienia. Pamiętaj, by dokładnie opłukać twarz ciepłą wodą. Raz w tygodniu możesz pozwolić sobie na delikatny peeling, który usunie martwe komórki naskórka i wygładzi skórę. Aloesowy peeling AloeVero Facial Scrub od Beutisa dokładnie złuszcza, ale nie wysusza cery.
3. Delikatnie osusz twarz to kolejna zasada, która dotyczy zakazu jej pocierania. Czysty ręcznik przyłóż do skóry i chwilę przytrzymaj. To powinno wystarczyć, by osuszyć skórę po jej demakijażu. Ważne, by używać innego ręcznika do twarzy, a innego do reszty ciała.
4. Tonizuj i nawilżaj. Tonik jest produktem niezwykle ważnym, ale często pomijanym przez kobiety. Jego głównym zadaniem jest nadanie skórze kwaśnego odczynu, czyli przywrócenie naturalnego PH, które zostało zaburzone przez poprzednie zabiegi oczyszczające. Ze względu na zawartość alkoholu w jego składzie, należy pamiętać, by nigdy nie stosować go w okolicach oczu. Również skóra sucha i bardzo sucha oraz atopowa i wrażliwa powinna unikać tego kosmetyku, a zastąpić go łagodnym płynem micelarnym. Tonik pokocha natomiast cera tłusta, trądzikowa, łojotokowa, mieszana (ale tylko w strefie T – czoło, nos, broda), a także normalna. Dla takich polecamy antybakteryjny tonik oczyszczający Acne Line, który oczyszcza, koi i łagodzi podrażnienia.
Po ostatnim etapie demakijażu, nie zapominaj o odpowiednim nawilżaniu. Absolutnie każdy rodzaj cery potrzebuje kremu nawilżającego. Na noc użyj kremu regenerująco-przeciwzmarszczkowego Hyaluronic Repair od Prestige Cosmetics, który zapewnia wsparcie przy naturalnych procesach regeneracji skóry zachodzących nocą. Do porannej pielęgnacji znajdziesz jego odpowiednik w postaci Prestige Hyaluronic Repair na dzień.
Najnowsze komentarze